כניסת משתמשים

סגור x

שירות לאומי - גם לבנים!‎

 
שירות לאומי לבנים - יש דבר כזה!

אחים יקרים, קיבלתם פטור משירות צבאי? תדעו לכם שאתם לא לבד!

יש היום לא מעט בנים בארץ אשר פטורים משירות צבאי מסיבות כאלו ואחרות. המטרה שלנו, באגודה להתנדבות, הינה לשלב את הבנים הללו במערך השירות הלאומי כדי שכל אחד יוכל לתרום את חובתו לחברה ולמדינה.

אנו מפעילים מסגרות שירות לאומי שונות בפריסה ארצית, כך שכל מתנדב יוכל למצוא את המקום המתאים בשבילו. בנוסף, מתוך הבנה שליווי המתנדבים במהלך השירות הוא בעל חשיבות ומשמעות, התאמנו מסלולי ליווי שונים (גם לכם, הבנים!) כך שתרגישו שלמים עם הבחירה שלכם.

 

ליצירת קשר פנו למוקד האגודה: 1-800-233-133

 

שיהיה בהצלחה!

 

בינתיים, אתם מוזמנים לקרוא על כמה מתנדבים שלנו..

עיר הבירה מקבלת אותנו בשמש אביבית בראש צלול, העננים אט אט מתחילים להתפזר ואנו יוצאים לפגוש את המתנדבים. שילבנו להילוך ראשון ובזינוק בעלייה האופייני לירושלים התחלנו לטפס לעבר גן החיות התנ"כי.

 

שגרירנו באוסטרליה -

המתנדב הראשון שפגשנו במסגרת סיורינו "שירות לאומי לבנים" הוא אבשלום ליפקין, בן 21 מאלון שבות שבגוש עציון.

אבשלום משרת בגן החיות התנכי בירושלים במחלקה האוסטרלית, שם הוא מטפל בחיות אקזוטיות שמקורן ביבשת הרחוקה - "יש לנו מגוון חיות אוסטרליות כמו קנגורו, קזואר, עטלפים (בעלי דרכון אוסטרלי), אקלקתוס ועוד רבים וטובים" הוא מספר.

פרט לעבודה השוטפת הוא מתפקד כמעין שגריר של ישראל מכיוון שהוא פוגש הרבה קבוצות של תיירים מחו"ל. הוא מספר על אמריקאים ורוסים ששואלים אותו שאלות לגבי ישראל ותמיד הוא משתדל לייצג אותנו בכבוד. "ישנן גם מתנדבות מאירופה שמגיעות לעבוד בגן החיות וכך אני מכיר עולמות חדשים שאני בספק אם היה יוצא לי להכיר מחוץ לשירות", מתאר אבשלום.

 

איש הספר -

המתנדב השני בסיירת "שירות לאומי לבנים" הוא דוד סעדה, בן 20 ממעלה אדומים.

דוד משרת בארגון "הראש היהודי" ותפקידו לעזור בפן האדמיניסטרטיבי של הארגון. "מטרת הארגון היא הפצת היהדות", מספר דוד, "מרבית הפעילות מתרכזת בת"א, שם מתארגנות לרוב קבלות שבת וארוחות משותפות של חבר'ה שרוצים להעביר יחד את השבת". הארגון פונה לציבור הדתי-לאומי אך גם לציבור החילוני בארץ.

"ברגע שקיבלתי פטור מהצבא הבנתי שאני חייב לתרום למדינה בדרך אחרת וכך התגלגלתי לשירות", הוא מתאר.

 

המחנך האולטימטיבי -

המתנדב השלישי שפגשנו הוא חיים טובול, בן 20 מאשדוד.

"איך שהגעתי לשירות חיפשתי את המקום הכי מאתגר, הגעתי לשלו"ה (שחרור להורה ולילד המוגבל) ונדלקתי על המקום".

חיים מתגורר בדירת שירות בירושלים עם עוד שבעה בנים, תפקידו הוא להדריך קבוצת ילדים בעלי מוגבלויות שונות. "כל אחד מהילדים הוא כוכב", מתאר חיים וניצוץ משתקף מעיניו, "כל אחד והייחודיות שלו, האחד חירש והאחר מתקשה לדבר. המטרה שלי היא לקדם את יכולתם אפילו במעט, יש צוות שלם של עובדים סוציאליים ומחנכים שעוזרים בתהליך".

השירות של חיים הוא מרתון מתמשך, הוא מתחיל לעבוד בבקרים ומסיים בלילות, אחת לשבוע הוא גם ישן עם הילדים במקום. עוד הוא מוסיף "למרות כל הקושי, השירות מספק ונותן לך הרגשה של נתינה, לא סתם בזבזתי שנה מהחיים".

 

השירות של חיים הוא מרתון מתמשך, הוא מתחיל לעבוד בבקרים ומסיים בלילות, אחת לשבוע הוא גם ישן עם הילדים במקום. עוד הוא מוסיף "למרות כל הקושי, השירות מספק ונותן לך הרגשה של נתינה, לא סתם בזבזתי שנה מהחיים".

 

מסקנה, אין על שירות לאומי חילוני ושירות לאומי לבנים בפרט!