כניסת משתמשים

סגור x

שנת שירות - ש.ל.מ‎

שנת שירות


שנת שירות - כללי

מועמדים לשירות לאומי יקרים, אנו מודעים למגוון הרחב של תחומי השירות הקיימים ולבלבול שעלול להיווצר מכך, לכן החלטנו לרכז עבורכם רשימה קצרה אשר תציג את התחומים השונים. אתם עומדים בפני אחת מהחוויות העיקריות בחייכם שתעצב אתכם כאזרחים בוגרים ומשפיעים, שנת השירות ההתנדבותית תכין אתכם לקראת החיים הבוגרים ולכן חשוב שתבחרו במקומות שמתאימים ליכולות ולעניין שלכם.


שנת שירות - כל כך הרבה אפשרויות!

בראש החץ של התפקידים החדשים שהתפתחו לאחרונה, מתייצב השירות בתחום הסביבה והטבע. שנת שירות במקום זה כוללת עבודה עם בע"ח, הדרכת קבוצות, שירות בגרעינים וקומונות סביבתיות. זהו שירות משמעות ואינטנסיבי הדורש יכולות חברתיות גבוהות ואהבה לסביבה ולטבע.

שירות במערכת הביטחון היה ונשאר אחד מהתפקידים העיקריים במסגרת שירות לאומי. בין היתר ניתן לשרת במשטרה, במג"ב, בשב"ס, במשרד ראש הממשלה ובמוקדי בטחון בישובים שונים.

תחום עיקרי נוסף, הוא השירות בתחום הבריאות. שנת שירות בתקנים אלה מיועדת לבני ובנות נוער עם קונוטציה רפואית ומשיכה למקצוע. ניתן לשרת בבתי חולים, קופות חולים, מד"א וכו'...

התחום המנהלי והעבודה המשרדית ממשיכים להתפתח ולהתקדם. התנדבות במסגרת שנת השירות בתחום זה דורשת ידע בתוכנות המחשב, יכולת ארגון גבוהה, סדר ולעיתים קבלת קהל. בהרבה מן המקומות ניתן להמשיך לעבוד לאחר השירות. תחום זה רחב ומגוון החל ממוסדות רפואיים, דרך משרדי ממשלה, עמותות חברתיות ועד משרדי עורכי דין.

אם תמיד חלמתם לחנך ולעצב את דור העתיד, זו ההזדמנות בשבילכם. אפיק נוסף של שירות לאומי הינו חינוך, ניתן לשרת בחינוך מיוחד (ילדים ובוגרים), חינוך פורמאלי רגיל (בתי ספר) וחינוך בלתי פורמאלי. זהו שירות משמעותי ותורם, וללא ספק שנת שירות במקום כזה משנה את הפרספקטיבה על החיים ועל הדרך שעברתם.

תחום אחרון אך חשוב מאוד הינו הרווחה. השירות כולל עבודה עם הגיל השלישי בבתי אבות ומועדוניות, עבודה עם נוער בסיכון בפנימיות וכפרי נוער ועזרה לאוכלוסיות המצוקה.

שיהיה המון בהצלחה בהמשך, אנו מאחלים לכם שתהיה זו שנת שירות מספקת ואתגרית!

יש לכם שאלות נוספות? כדאי לגלוש אל פורום שירות לאומי.