ראשי » תכנית מנהיגות

תכנית מנהיגות

תמצית התכנית

תכנית 'מנהיגות בחברה הערבית והדרוזית' באה להעצים את הצעירים מהחברה הערבית והדרוזית כמנהיגים קהילתיים וחברתיים של העתיד הן בחברה ממנה הם מגיעים והן בחברה הישראלית הכללית. העצמת המשתתפים תתבצע באמצעות הקניית תחושות מסוגלות, כישורים ויכולות ברמה האישית והקהילתית.

במסגרת התכנית תלמידי התיכון יכירו מגוון פנים של החברה הישראלית, אפשרויות תעסוקה והשכלה משמעותיות, דמויות מעוררות השראה מתוך החברה ויפתחו כישורים משמעותיים להמשך בתחומי הכשרה פיננסית, קורסי עברית, הכשרה מקצועית ועוד.

כל אלו בשיתוף המשפחות והקהילה ממנה הם מגיעים ותהיה מותאמת לצרכים שלהם. היא התכנית מסייעת לצעירים ולצעירות לשכלל מיומנויות אישיות מקדמת צמצום פערים, קידום חברתי לימודי וכל זאת בהתאמה תרבותית מלאה באמצעות צוות מקצועי ומותאם.

מטרות התכנית

  • חשיפה והיכרות של הצעירים והצעירות מהחברה הערבית והדרוזית עם החברה הישראלית,
  • פיתוח יכולות ומיומנויות למידה והתפתחות אישיים משמעותיים
  • חיזוק החוסן הקהילתי על ידי חיבור לקהילה, התרבות והחברה
  • חיזוק יזמות ומנהיגות צעירה בחברה הערבית והדרוזית
  • יצירת תמונת עתיד חיובית, משמעותית וריאלית
  • שילוב בתעסוקה/ השכלה/ שירות משמעותיים של הצעירים בסיום לימודי התיכון

כל אלו יובילו לצמצום פערים, מעורבות בחברה ובקהילה ולשילוב משמעותי יותר בחברה הישראלית הכללית.

איך אנחנו עושים זאת?

שיטות העבודה מתבססות הן על ליווי קבוצתי והן על ליווי פרטני. במסגרת הקבוצתית המשתתפים עוברים סדנאות עם המנחה בנושאים שונים (זהות קבוצתית, החברה הישראלית, דמוקרטיה, כישורי חיים, ועוד), סדנאות חיצוניות של מומחים ודמויות מעוררות השראה, סיורים, יוזמות בקהילה, והיכרות עם אוכלוסיות ומוסדות שלטון שונים וחוויות מאתגרות ומגבשות.
במסגרת הפרטנית המנחה עורך מספר שיחות בשנה עם כל משתתף בהן הוא בונה תכנית אישית של חיזוק יכולות ונטיות, זיהוי חסמים וצרכים ובניית תכנית המשך.

את כל אלו מובילים צוותים שונים של האגודה להתנדבות, המגיעים מהאוכלוסיות והקהילות, בעלי תואר ראשון לפחות ומומחי תוכן בנושאים אלו.

אני רוצה לשמוע עוד!

דילוג לתוכן